Ile godzin w tygodniu pracuje opiekunka osoby starszej w Niemczech?

​Czas pracy opiekunki osób starszych zależy od bardzo wielu czynników. Głównie od konkretnego przypadku, osoby starszej, która może wymagać doraźnej lub całodobowej opieki. Wszystkie te zmienne przekładają się na godziny pracy. Ile godzin pracuje opiekunka osoby starszej w Niemczech? Przeciętna opiekunka w Niemczech pracuje 7 godzin dziennie. Oczywiście w przypadku, gdy nie ma zbyt wymagającej osoby do opieki.

Ile godzin pracuje opiekunka w Niemczech?

Noc przeznaczona jest na wypoczynek. Dlatego można być spokojnym i swoje zadania realizować głównie w ciągu dnia. Jakie obowiązki wliczają się w czas pracy opiekunki w Niemczech?

• Wstawanie i poranna toaleta;

• ubieranie (zakładanie pielucho majtek, rajstop uciskowych);

• poruszanie się;

• codzienne czynności;

• wieczorne mycie.

Bardzo ważne jest także dopilnowanie, aby podopieczny przyjął wszystkie leki o odpowiedniej godzinie. Do obowiązków należy również dbanie o to, aby terminowo realizować wszystkie wizyty lekarskie seniora. Zadaniem będzie także przygotowywanie posiłków i dbanie o gospodarstwo domowe. W zależności od stopnia mobilności osoby starszej. Może być sytuacja, że będzie się poproszonym o mobilizowanie podopiecznego do aktywności. Głównie poprzez proponowanie wspólnych spacerów lub przeprowadzanie lekkiej gimnastyki. Takie czynności wliczają się do czasu pracy opiekunki na terenie republiki federalnej Niemiec. Zdarzyć się może, że senior źle się w nocy poczuje i zawoła na pomoc. Są to jednak sytuacje jednostkowe. Jeśli natomiast się powtarzają, Klient musi rozważyć zatrudnienie opiekunki, która będzie czuwać w godzinach nocnych.

Trudno zatem określić dokładną ilość godzin, które opiekunka przepracowuje w tygodniu. Jednak jedno jest pewne. Ma się prawo do przesypiania nocy oraz czasu dla siebie w ciągu dnia. Zdarza się, że to senior ma silną potrzebę pobycia samemu. To pokazuje, że czas pracy opiekunki w Niemczech może być raz bardziej, a raz mniej intensywny. Należy pamiętać, że przy legalnym kontrakcie, który zapewnia agencja, można spokojnie wypocząć. Wybrać się np. na ustalonym urlopie. W przerwie między podróżami służbowymi do Niemiec będzie można  zrelaksować się w domu lub wyjechać na wakacje.

Jakie jest czas pracy opiekunki osób starszych?

Czas pracy opiekunki osób starszych miesięcznie wynosi średnio 160 godzin. W takim razie ile godzin pracuje opiekunka osoby starszej w Niemczech? Według niemieckiego prawa pracy może pracować 38,5h tygodniowo i maks. 6 dni w tygodniu. Wynika z tego, że opiekunka powinna mieć 1 wolny dzień od pracy. Natomiast jeśli nie jest to możliwe, rodzina powinna zapłacić za ten dzień. Trudno jednoznacznie określić dokładną ilość godzin czasu pracy opiekunki w Niemczech. Jednakże ma ona prawo do przesypiania nocy, a także czasu dla siebie w ciągu dnia. W niektórych sytuacjach to osoba starsza chce pobyć sama. Dlatego dni opiekunki mogą być różne.

Autor

Ambroży fusion

opis autora