Sprzęt pomocniczy dla osób starszych, jaki wybrać?

Życie osób z ograniczeniami ruchowymi, niepełnosprawnościami czy z ograniczoną samodzielnością bywa bardzo utrudnione. Dlatego też opiekunka powinna starać się ułatwić je w każdy możliwy sposób. Sprzęt pomocniczy dla osób starszych musi być nie tylko starannie wykonany, lecz także funkcjonalny i estetyczny. W sklepach internetowych znaleźć można szeroką gamę produktów pomagających w opiece nad osobami z ograniczeniami ruchowymi.

Gdzie kupić akcesoria dla seniorów?

Zastanawiając się nad kupnem akcesoriów dla osób starszych, które ułatwią życie, pojawia się pytanie, gdzie można go nabyć. Istotne jest, żeby pomocnicze akcesoria były odpowiedniej jakości oraz posiadały certyfikaty. Dzięki temu kupując, będzie pewność, że będą pomagać, a nie zagrażać życiu. Na całym świecie jest mnóstwo sklepów dla osób będących  w podeszłym wieku, dla których można znaleźć odpowiedni sprzęt. W Polsce od niedawna firmy zaczęły produkować większą liczbę sprzętu pomocniczego dla osób starszych. Dzieje się tak, ponieważ społeczeństwo staje się coraz starsze i popyt na taki sprzęt jest coraz większy. Warto również wspomnieć, że rośnie świadomość osób niepełnosprawnych. To właśnie one wymagają zastosowania akcesoriów pomocniczych.

W akcesoria dla seniorów najlepiej zaopatrywać się w sklepach rehabilitacyjnych stacjonarnych. W takich miejscach można znacznie dokładniej obejrzeć i “przymierzyć” interesujący produkt. Niestety w sklepach stacjonarnych taki sprzęt najczęściej jest bardzo drogi i nie każdy może sobie pozwolić na zakup z własnych środków. Dlatego też, jeżeli posiada się grupę inwalidzką, można starać się o dofinansowanie przedmiotów pomocniczych.

Jak wybrać sprzęt pomocniczy?

Kupując akcesoria dla osób starszych, mają ułatwić codziennie funkcjonowanie. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy produkty są certyfikowane. Najczęściej wystarczy zapytać sprzedawcę, czy produkty są objęte 8% VAT. Jeśli tak, to już świadczy o tym, że zostały zarejestrowane jako wyrób medyczny. Przede wszystkim przeszły wiele skomplikowanych testów, które eliminują zagrożenie bezpieczeństwa użytkownika. Co więcej, świadczą o bardzo dobrej jakości materiałów, z jakich zostały wykonane i spełniają normy. Najczęściej kupujący zastanawia się, czy kupić produkt, który posiada napis "Made in China", Oczywiście były czasy, gdy taki napis zniechęcał do zakupu, ponieważ kojarzył się z jego bardzo niską jakością. Obecnie firmy, które importują akcesoria dla seniorów, dbają o to, żeby produkty pomocnicze były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jakie są najczęściej używane przedmioty przez osoby starsze zmniejszające ograniczenia? Będą to przede wszystkim akcesoria pomocnicze, ułatwiające codzienne funkcjonowanie:

  • telefon dla seniora,
  • akcesoria łazienkowe dla seniora,
  • sprzęt ułatwiający poruszanie się,
  • akcesoria do wanny dla osób starszych,
  • sprzęt toaletowy.

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora