Co należy pamiętać podczas wybierania ubrań dla osób starszych?

Osoby starsze podczas codziennych czynności, przede wszystkim podczas ubierania również potrzebują pomocy. Szczególnie w przypadku, jeśli są to osoby niepełnosprawne lub mało mobilne. Wbrew pozorom, nawet wybór i nakładanie ubrań dla seniora może powodować wiele trudności. O czym należy pamiętać podczas tej czynności?

Dzienna odzież dla seniora

Wygodna i luźna piżama to podstawa. Problem pojawia się, dopiero kiedy osoba starsza nie chce z niej zrezygnować po przebudzeniu. Wtedy z wielką niechęcią podchodzi do zmiany zestawu ubrań dla seniora. Nawet jeśli rzadko wychodzi z domu ubrania dla starszych pań po 70 powinny być czyste, schludne i dostosowane do pory dnia. Przebieranie się każdego poranka w bardziej odpowiedni strój poprawi samopoczucie. Przede wszystkim przygotuje na nadchodzący dzień. W tej sytuacji warto pokazać seniorowi, że dbanie o siebie jest istotne w każdym wieku.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas doboru modnych ubrań dla starszych pań? Przede wszystkim o bardzo przyjemnej w dotyku odzieży, której nie trzeba prasować. Najlepsze są naturalne materiały, które nie uczulają i nie podrażniają, a to jest najważniejsze. Zamiast zamka, guzików i zapięć idealnie nadadzą się spodnie i spódnice na gumkę.

Ubrania dla starszych pań po 70, co można nosić?

Po siedemdziesiątce nadal można czuć się i wyglądać dobrze. Zarówno w tych domowych ubraniach dla seniora, jak i podczas wielkiego wyjścia. Bez skrępowania wtedy można spojrzeć w lustro, jeśli tylko będzie się zadowolonym ze swojego wyglądu. Wysoka jakość prostych rzeczy sprawi, że będą się bardzo dobrze układać na sylwetce. Odpowiednio dobrane zestawienia ubrań dla starszych pan, ożywią i dodadzą rumieńców. Warto zwrócić uwagę również podczas doboru sukienek dla puszystych starszych pań. W takiej sytuacji  konieczne jest sprawdzenie, jakie będą najlepiej pasować do starszej pani z nadwagą. Jakie porady można dać opiekunce podczas doboru odzieży dla starszych pań?

  • Należy zwracać uwagę na wykończenie odzieży i jakość materiałów.
  • Wybierać tkaniny naturalne z niewielką domieszką włókien syntetycznych.
  • Unikać jednolitych i ciemnych zestawień. Można wybrać granat, śliwkę zamiast czerni.
  • Należy pamiętać, że kolory pastelowe: błękity, delikatne lila-róże łagodzą rysy twarzy.
  • Jeśli osoba starsza ma naturalnie srebrzyste włosy, można pozwolić na elegancki kontrast czerni z bielą.

Odzież dla osób starszych leżących i niepełnosprawnych

W każdej chwili można zajrzeć do sklepu z odzieżą dla osób leżących i niepełnosprawnych. W nim można znaleźć specjalistyczną odzież dla seniora skierowaną zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. W całym asortymencie znajdzie się body dla dorosłych chorych i kombinezony. Co więcej, specjalistyczne piżamy i koszule nocne, dresy do ćwiczeń rehabilitacyjnych i rekreacji. Dla mężczyzn na pewno znajdą się kalesony męskie, a także śpiochy dla seniora ułatwiające zmianę pieluch.

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora